Úvod       •      O Nás      •      Produkty       •      Aktuality      •      Rady a tipy      •      E-shop      •       Galerie vítězů      •      Kontakt      •      Mapa stránek
MERADOG
HIGH PREMIUM PREMIUM
MERA EXKLUSIV

Ve všech fázích života, od štěnětě až po seniora, zásobuje krmivo Mera Dog vašeho pejska vybranou kvalitou.
WAHRE LIEBE MERA CAT

Udělejte všechno co podpoří zdraví vaší kočky a její náklonnost k vám: dejte ji Wahre Liebe nebo Mera Cat.
VSTUP DO OBCHODU ON-LINE

Aktuality

DOGTREKKING TOULOVEC [15.04.2014]

Dogtrekking je skvělý sport pro milovníky pejsků a přírody.

 

Ve dnech 27.-30.3.2014 se konal na rozhraní Železných hor a Žďárských vrchů dogtrekking (DT) s názvem "Po Stopách Toulovce". Zázemí našel na Luckém vrchu v prvorepublikové turistické chatě a v přilehlém areálu, kde byl start i cíl závodu.

Jednalo se o 1. závod Mistrovství České republiky (MČR) v letošním roce. V letošním ročníku MČR je celkem 9 závodů, během kterých se sbírají body za umístění a na konci sezóny (letos to vychází na DT "Krajem Hynka Máchy", v termínu 9.-12.10.2014) se vyhlašují nejlepší jedinci ve všech kategoriích. Každý závodní tým se skladá z psovoda a libovolného počtu psů, nejčastěji jeden až dva. Najdou se ovšem i tací, kteří neváhají vyrazit s celou smečkou čítájící např. i 6 psů.

Pes musí být po celou dobu závodu připoután k psovodovi (nebo psovod ke psovi... to už si musí každý zvážit sám :-)) a všichni psi, kteří s psovodem vystartují, musí dojít i do cíle. A pokud má někdo psy vychované pro normální dogtrekkingovou chůzi a dokonce si nesou s sebou i brašničky, pak je z DT krásný výlet a člověk se může i kochat okolní krajinou. Letošní trasa DT Po stopách Toulovce vedla po turistických vyznačených trasách mezi obcemi (městy) Dědová, Luže, Polička, Borová. Terén nebyl náročný, ale našla se i místa, která nebyla lehké překonat. Šlo se (běželo se) přírodní rezervací,

údolími, skalními městy, po polích i přes vesničky.

Železné hory a Žďárské vrchy jsou vyhlášené malebnou krajinou plnou krásných míst, výhledů, potůčků, studánek, lesů a památných stromů. Pro účastníky bylo připraveno překvapení v podobě místa na občerstvení a bivakování. Jednalo se o zříceninu hradu Košumberk na 48. km. Závod byl rozdělen celkem na 3 trasy, na hlavní trať - dogtrekking LONG, jehož délka byla 88 km, další dva závody byly doprovodné akce v délce 38 km a 18 km. Long má celkem 4 kategorie DTW1, DTW2, DTM1 a DTM2 (rozdělono podle pohlaví a věku). Všichni účastníci s sebou po celou dobu závodu musí nést i povinnou výbavu. Pro kategorii Long se skládá např. ze: spacáku, karimatky, lékárničky, botiček pro psy, čelovky, vody a jídla pro psy... Kontrola povinné výbavy probíhala na trati a po příchodu do cíle. Po cestě účastníci hledají kontroly, které si zaznamenají do itineráře, který spolu s mapou dostali při prezenci od pořadatelů.

Ve čtvrtek 27.3.2014 ve večerních hodinách začali přijíždět účastníci a vypukl velký pořadatelský maraton, protože na závod se přihlásilo celkem 229 týmů, z toho v pátek a v sobotu ve všech kategoriích odstartovalo 206 týmů (206 dvounožců a 240 hafanů). Do cíle jich bezpečně a ve zdraví dorazilo 200. Jen 6 účastníků nedorazilo do cíle (únava, drobné zranění) a nechalo se odvést z trati. Všem, i těm, co nedorazili do cíle, patří velké díky za účast a za dobrou náladu, kterou s sebou přivezli.

Na Luckém vrchu a jeho okolí se koncetrovala pohodová atmosféra a všichni pořadatelé i účastníci si mohli plnými doušky užívat celý víkend, jelikož i počasí přálo a bylo neuvěřitelně skvělé. To vše pomohlo ke zdárnému dovedení akce až ke konci, což bylo v neděli 30.3.2014 odpoledne. Tomu předcházelo oficiální vyhlášení, kde se všichni dozvěděli pořadí a čas, který potřebovali ke zdolání a získali různé ceny.

Po náročném závodě měli všichni i jejich psí kamarádi prostor si odpočinout. Dogtrekking je extrémním vytrvalostním sportem, který rozvíjí v člověku jeho orientační, fyzické i mentální vlastnosti, ale hlavně je to obrovská příležitost trávit dlouhý čas se svým psím kamarádem a prohloubit vztah mezi člověkem a psem uprostřed přírody.© 2019 Meradog.cz, všechna práva vyhrazena
realizace: w-software.com