Úvod       •      O Nás      •      Produkty       •      Aktuality      •      Rady a tipy      •      E-shop      •       Galerie vítězů      •      Kontakt      •      Mapa stránek
MERADOG
HIGH PREMIUM PREMIUM
MERA EXKLUSIV

Ve všech fázích života, od štěnětě až po seniora, zásobuje krmivo Mera Dog vašeho pejska vybranou kvalitou.
WAHRE LIEBE MERA CAT

Udělejte všechno co podpoří zdraví vaší kočky a její náklonnost k vám: dejte ji Wahre Liebe nebo Mera Cat.
VSTUP DO OBCHODU ON-LINE

Mera CareConcept

Care-Concept – Co to vlastně je?

 
Vyživovat znamená mnohem víc než jen  dodávat základní živiny. Zdaleka nestačí chtít udržet  pouze základní tělesné funkce. Jde tu přece i o rozdílné  potřeby podle životní situace psa, podle výkonnosti, věku a zdravotního stavu.

Stejnou měrou musí být zajištěna pohoda, radost ze života, ochrana i péče. Protože se tyto faktory péče dají optimálně utvářet právě prostřednictvím správné výživy, přizpůsobujeme je v našem Care-Concept příslušným oblastem využití jednotlivých receptur.

Čtyři vrcholy našeho konceptu


1.    obranyschopnost a ochrana buněk

2.    kůže a srst

3.    trávení a látková výměna

4.    stavba těla a vitalita

vám chceme objasnit v následujících příspěvcích.


Obranyschopnost a ochrana buněk

Moderní civilizace má i své negativní průvodní jevy. Denně působí na náš organismus množství škodlivých vlivů životního prostředí. Tím vzniká při látkové přeměně nadbytek takzvaných volných radikálů, které mohou opětovně způsobit poškození buněk, přispět ke vzniku rakovinových onemocnění a dokonce mají  pravděpodobný podíl na procesu stárnutí. Ničivá je na volných radikálech řetězová reakce, při které se nekontrolovaně vytvářejí další a další volné radikály.

Jak  můžeme volné radikály opět zneškodnit? Řetězovou reakci v látkové přeměně na rovině intermediárního metabolizmu můžeme účinně zastavit prostřednictvím cíleného přísunu přirozených antioxidantů. Látky, které mají antioxidační účinek jsou vitamíny C, E a beta-karoten, jakož i stopový prvek selen. Není však rozumné přidávat do krmiva jen jeden z těchto zachytávačů radikálů. Důležitá je vyvážená kombinace všech čtyř látek, aby se účinky mohly doplňovat.

Vitamíny C, E, Beta-karoten a také stopový prvek selen tvoří jako ochranný obal pevnou složku našeho Care-Conceptu.


Kůže a srst

Zdravá kůže a lesklá srst je zrcadlem zdravotního stavu našeho psa.

Aktuální výsledky vědeckých výzkumů dokazují, že zásobování správným poměrem omega-3 a omega-6 mastnými kyselinami je rozhodující pro dosažení leské srsti a při prevenci před zánětlivými kožními onemocněními. Podobně to platí i pro zinek, protože kůže a srst jsou na tomto stopovém prvku silně závislé.

Psí organismus nedokáže sám produkovat esenciální omega mastné kyseliny a  proto je odkázaný na jejich přísun v potravě. Stejně to platí i pro zinek.

Z tohoto důvodu Care-Concept vždy zásadně obsahuje omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, čehož dosahujeme díky přísadám jako je lněné semínko, drůbeží tuk, lecitin nebo vysocehodnotný olej z lososa, který je velice bohatý na tyto látky. Pohotovým zdrojem zinku je zinkový chelát obsažený v receptuře.

Výsledkem je zdravá kůže a lesklá srst.


Trávení + látková výměna

Stabilní a vyvážená střevní mikroflóra má pro trávení a imunitu prokazatelně klíčovou roli. Ovlivňující faktory jako stres, nemoc, účinek léků, výživa nebo změna podnebí můžou choulostivou rovnováhu střvní mikroflóry citelně narušit. Důsledky porušení této rovnováhy se na trávení masivně projeví.

Pre- a probiotické přísady jako podpora střevní mikroflóry jsou v dnešní době neodmyslitelnou součástí výživy. Mezi ně patří také inulin z kořene čekanky, který jsme bez výjimky nasadili ve všech našich recepturach s CareConceptem.

Inulin je nestravitelný sacharid, který skrz žaludek a tenké střevo putuje až do tlustého střeva. Tady slouží dobré střevní mikroflóře – laktobakteriím a bifidobakteriím přímo jako zdroj energie, díky čemu se můžou rozmnožovat a tím stabilizovat celkový ekosystém střevní mikroflóry. Spolu s ostatními balastními látky v receptuře poskytují předpoklady pro optimální zdravé zažívání.


Stavba těla + vitalita

Vitalita je obvykle širší pojem pro optimální tělesnou hmotnost, silné a výkonné svaly, pevné vaziva,  jako i zdravé, zátěže schpné kosti a klouby.

Ve všech našich recepturách dbáme na vysoce jakostní, lehce stravitelné bílkoviny pro zásobování životně důležitými aminokyseliny.  To je rovněž předpoklad pro optimální tvorbu svalů. Bílkoviny v našich recepturách pocházejí zejména z drůbeže, doplňkovo podle druhu krmiva také z hovězího masa, vajec, ryb, brambor a pivovarských kvasnic. Máme ale i také druhy krmiva s čistě jedinou speciální bílkovinnou složkou – respektive použitého druhu masa. V recepturách -  pure – je vždy použito buď krůtí maso, jehněčí nebo losos.

 Další závažnou problematikou jsou často také klouby mladých rostoucích psů a později zase starších zvířat. V masu zelených novozélandských mušlí jsou ve velké míře obsaženy prvky pro chrupavky  a klouby. Tyto mušle přidáváme ve formě zmrazeného sušeného výtěžku speciálně do Junior a Senior receptur jako profylaxi a oporu pro klouby.

 

 


© 2019 Meradog.cz, všechna práva vyhrazena
realizace: w-software.com