Úvod       •      O Nás      •      Produkty       •      Aktuality      •      Rady a tipy      •      E-shop      •       Galerie vítězů      •      Kontakt      •      Mapa stránek
MERADOG
HIGH PREMIUM PREMIUM
MERA EXKLUSIV

Ve všech fázích života, od štěnětě až po seniora, zásobuje krmivo Mera Dog vašeho pejska vybranou kvalitou.
WAHRE LIEBE MERA CAT

Udělejte všechno co podpoří zdraví vaší kočky a její náklonnost k vám: dejte ji Wahre Liebe nebo Mera Cat.
VSTUP DO OBCHODU ON-LINE

Rady a tipy

Starý pes a zvláštnosti jeho stravy. 26.07.2013
V současné době jsou psi starší než dříve! Podíl starších a starých psů se v celkové populaci naštěstí zvyšuje. Je to odůvodněno lepšími životními podmínkami, lepší výživou a lepší veterinární péči. Téměř 40% populace psů tvoří dnes senioři...

  zobrazit celý článek
Jak je skutečně starý váš pes? 26.07.2013
Věk je relativní. Stejně jako je to u nás lidí, je potřeba vše zásadně zvážit, když se mluví o věku. Protože aktuální věk není vždy ekvivalentní biologickému věku. Životní styl, dispozice a životospráva umožňují pouze odhady skutečného věku...

  zobrazit celý článek
Jak správně odčervovat? 08.08.2012
Systematické odčervení psů a koček. Mezi mnohými majiteli psů koluje stále hodně mylných dohadů, jak odpovědně a rozumně odčervovat svého pejska nebo kočičku. Je to široké téma, které nabízí mnoho otázek:

  zobrazit celý článek
Krmení štěňat. 15.06.2012
Ideální harmonogram krmení štěňat. Vzhledem k řadě faktorů, které ovlivňují odchov štěňat, rádi bychom Vám doporučili krmný plán štěňat, který byste měli přizpůsobit konkrétní situaci a indivuduálním potřebám Vašeho štěňetě. V níže uvedené tabulce doporučujeme chovatelům a majitelům štěnat harmonogram krmení pro období od prvního týdne života až do konce růstové fáze štěněte.

  zobrazit celý článek
Změna krmiva - je to krmivo v pořádku? 31.01.2012
Změna krmiva - je to krmivo v pořádku? Krmivo pro psa musí být především: vhodné. Zní to suše, ale je to pochopitelné. Každý pes by měl mít v souladu svoji zátěž a věk s odpovídajícím přísunem energie a živin. Štěňata, mladé psy, dospělá zvířata a seniory mají zcela odlišné nároky na jejich každodenní stravu. Prospěšnost určitého krmiva – tedy stravitelnost, stejně tak jako dostatečné zásobení živiny – můžeme posoudit podle různých kritérií.

  zobrazit celý článek
Složení krmiva - co je v misce? 30.01.2012
Složení krmiva - co je v misce? Co je to vlastně v tom krmivu? A proč? V denní dávce krmení jsou mnohé životně nezbytné živiny v dostatečném množství a především ve vyváženém poměru. Rovnováha všech živin je základním kritériem pro kvalitu krmiva pro psy.

  zobrazit celý článek
Nadváha u psů 26.10.2008
Pes trpící nadváhou: Na co si musíme dávat pozor? Souvislost mezi výživou a nadváhou je nám všem poměrně dost jasná. Tak jako každý živý tvor, mohou ztloustnou i psi, v případě, že přijímají více energie naž spotřebují. Za silně obézního považujeme psa při 20% překročení obvyklé hmotnosti daného plemena. Rizika vzniku nadváhy jsou nám všem taktéž dostatečně známa.

  zobrazit celý článek
Výživa seniorů 26.10.2008
Starý pes: Zvláštnosti výživy. Stárnutí je přirozeně plynulý proces, ale jako staré označujeme psy u malých plemen od 10 roku života, u středních plemen od 9 a u velkých plemen od 7 roku života.

  zobrazit celý článek
Výživa štěňat 26.10.2008
Výživa štěňat je důležitá. Růst neznamená v podstatě nic jiné jako tvorbu tělesné hmoty, tedy svalů,orgánů, kostí, kloubů a vaziva. Všechny tyto tkáně obsahují relativně mnoho bílkovin, což je opět důkazem toho, že pes, který roste, musí být vždy dostatečně zásobený bílkovinou. Proto musí mít juniorské krmiva celkově vyšší obsah bílkovin než krmiva pro dospělé psy.

  zobrazit celý článek
Alergie na krmivo 26.10.2008
Alergie na krmivo: Na co musíme dát pozor? Nárůst výskytu alergií u člověka má v posledních letech dopad i na naše domácí zvířata. Při potravinových alergiích jde hlavně o reakce na určité bílkoviny.

  zobrazit celý článek
Podíl masa v suchém krmivu 26.10.2008
Jak je to s podílem masa v suchém krmivu? Při výrobě suchého krmiva se používají celkově sušené masové produkty. To přináší mnohé výhody při manipulaci, ale i hygienické důvody hovoří jasně pro. Na následujícím příkladu bychom vám chtěli objasnit souvislost mezi čerstvým a sušeným masem:

  zobrazit celý článek
Odor-Stop 26.10.2008
Co to je a jak působí? Určitě znáte situaci, kdy váš pes zapáchá výrazně více jako obvykle. Intenzívní šíření zápachu z kůže, srsti a dechu postihuje celé vaše soukromí i nejbližší okolí.

  zobrazit celý článek
Hrubý protein 26.10.2008
Je to na obalu, ale co to vlastně je hrubý protein?

  zobrazit celý článek
Hrubý tuk 26.10.2008
Je to na obalu, ale co to vlastně je hrubý tuk?

  zobrazit celý článek
Hrubá vláknina 26.10.2008
Je to na obalu, ale co to vlastně je hrubá vláknina?

  zobrazit celý článek
Hrubý popel 26.10.2008
Je to na obalu, ale co to vlastně je hrubý popel?

  zobrazit celý článek
© 2019 Meradog.cz, všechna práva vyhrazena
realizace: w-software.com