Úvod       •      O Nás      •      Produkty       •      Aktuality      •      Rady a tipy      •      E-shop      •       Galerie vítězů      •      Kontakt      •      Mapa stránek
MERADOG
HIGH PREMIUM PREMIUM
MERA EXKLUSIV

Ve všech fázích života, od štěnětě až po seniora, zásobuje krmivo Mera Dog vašeho pejska vybranou kvalitou.
WAHRE LIEBE MERA CAT

Udělejte všechno co podpoří zdraví vaší kočky a její náklonnost k vám: dejte ji Wahre Liebe nebo Mera Cat.
VSTUP DO OBCHODU ON-LINE

Rady a tipy

Jak správně odčervovat? [08.08.2012]

Jak správně odčervovat?

Systematické odčervení psů a koček

Mezi mnohými majiteli psů koluje stále hodně mylných dohadů, jak odpovědně a rozumně odčervovat svého pejska nebo kočičku. Je to široké téma, které nabízí mnoho otázek:

 


Jak dlouho odčervení chrání?

Dr. Thomas Schneider, ředitel Ústavu parazitologie Veterinární školy v Hannoveru a předseda nezávislé znalecké organizace ESCCAP (sdružení veterinárních parazitologů) často dostává od chovatelů otázku, jak dlouho vlastně odčervení zvíře chrání. Zde je jeho odpověď:

Pokud jste právě odčervili své zvíře, účinné látky působí asi 24 hodin.

Během této doby, červy a jejich vývojová stadia, které se nacházejí ve střevě zvířete, jsou zabiti. To neznamená, že zvíře už pak nikdy nedostane parazity, že se už nikdy nenakazí. Zvíře se pak může ihned infikovat novými vajíčky z prostředí. Ale v tomto případě to trvá několik týdnů, než se ve střevěch zvířete opět vyvinou nové červy, které jsou schopny vylučovat další infekční vajíčka. U škrkavek to bude trvat cca 4 týdny, u tasemnic obvykle déle. U poměrně vzácných patazitů může být doba kratší než 4 týdny.

To znamená: Asi 24 hodin po odčervení je zvíře bez červů.

I když se pak zvíře ihned znovu infikuje vajíčky z prostředí, ve střevech nebo výkalech zvířete se nové červy a nová infikovaná vajíčka objeví až o několik týdnů později.

Jak často byste měli odčervovat vašeho domácího mazlíčka?

Pokud chcete mít svého miláčka zaručeně bez červů a vyloučit, že je nositelem infekčních vajíček, budete muset odčervovat každé 4 týdny. Ale to je doporučováno jen ve zvláštních případech, jako je velmi vysoké riziko infekce a úzký kontakt s malými dětmi nebo nemocnými osobami.

Při běžných rizicích infekce postačí odčervovat pravidelně přibližně jednou za čtvrtletí nebo po vyšetření stolice. Vylučování infekčních vajíček je tak udržováno na nízké úrovni a napadení parazity se zastaví, než jich bude příliš mnoho a poškodí zvíře.

Více informací a praktické tipy k ochraně zvířat před parazity lze nalézt na internetových stránkách nezávislé organizace ESCCAP (evropské vědecké parazitologické organizace).

www.esccap.de

 

 

 


© 2019 Meradog.cz, všechna práva vyhrazena
realizace: w-software.com