Úvod       •      O Nás      •      Produkty       •      Aktuality      •      Rady a tipy      •      E-shop      •       Galerie vítězů      •      Kontakt      •      Mapa stránek
MERADOG
HIGH PREMIUM PREMIUM
MERA EXKLUSIV

Ve všech fázích života, od štěnětě až po seniora, zásobuje krmivo Mera Dog vašeho pejska vybranou kvalitou.
WAHRE LIEBE MERA CAT

Udělejte všechno co podpoří zdraví vaší kočky a její náklonnost k vám: dejte ji Wahre Liebe nebo Mera Cat.
VSTUP DO OBCHODU ON-LINE

Rady a tipy

Starý pes a zvláštnosti jeho stravy. [26.07.2013]

Starý pes a zvláštnosti jeho stravy.

V současné době jsou psi starší než dříve.

Podíl starších a starých psů se v celkové populaci naštěstí zvyšuje. Je to odůvodněno lepšími životními podmínkami, lepší výživou a lepší veterinární péčí. Téměř 40% populace psů tvoří dnes senioři.

"Jak starý můj mazlíček vlastně je?"

Tato otázka je často kladena jako první. Pak obvykle následuje další: "Jak je pejsek starý podle lidských let?" Odpovědi na tyto a další otázky naleznete zde...>

Zvláštnosti stravy starých psů:

Druhovo správná a věku odpovídající strava je rozhodující pro udržení zdraví a pohody vašeho domácího mazlíčka. Jistě si každý z vás vroucně přeje, aby si váš pejsek vychutnával i podzim svého života ve zdraví a to co nejdéle.

 Zjevné známky stárnutí:

Mnoho psů reaguje se zvyšujícím se věkem ztrátou chuti k jídlu nebo snížením příjmu potravy z důvodu opotřebení zubů, onemocnění dásní, ztráty zubů, ztráty celkové vitality, poruch zraku, sluchu a pod. Neochota k pohybu, bolest při pohybu mohou být známkou degradace kloubní chrupavky s věkem. Právě tento omezený pohyb je hlavní riziko pro přibývání na tělesné hmotnosti v souvislosti s věkem a tím i nižší očekávanou délkou života psa. Ale také trávení a metabolismus podléhají změnám, které nejsou vždy na první pohled patrné: oslabení žaludeční sliznice má značný vliv na trávení, využitelnost krmiva se snižuje. K tomu přispívá také ochabnutí střevní svaloviny, takže střevní motorika (vyprázdňování) se zhoršuje. V důsledku toho je mikrobiální aktivita ve střevě starého psa vyšší, hromadění škodlivých produktů látkové výměny se zvyšuje.

Všechny tyto změny mají pro krmení starších psů následující důsledky:

Snížená potřeba energie u starších psů musí být zohledněna v receptuře krmiva, ale také ve správném dávkování z ruk majitele psa.

  • Vzhledem k nižší účinnosti ledvin je nutné dbát na správné hladiny  fosforu a bílkovin ve stravě
  • Pro udržení svalové hmoty je vysoká kvalita bílkovin ve stravě nesmírně důležitá
  • Nadměrný obsah soli (sodíku) v krmivu způsobuje zadržování vody ve tkáních. To platí zejména pro srdeční selhání. Žádné zkrmování slaných zbytků jídla!
  • Zvýšené hladiny vitaminů v senior-krmivách odpovídají snížené schopnosti starých psů vitamíny ukládat a vstřebávat. Současně vyšší podíl vitaminů, zejména vit.C a vit. E působí v metabolizmu jako ochrana před volnými radikály a jsou proto důležité jako ochranný faktor buněk
  • Přídavek L-karnitinu mobilizuje metabolismus tuků a tím zasahuje do energetické bilance
  • Vláknina, zejména přídavek prebiotického inulinu pečuje o příznivou a stabilní střevní flóru
  • Extrakt z mušlí obsahuje stavební prvky / živiny pro pojivové tkáně a kloubní chrupavky k udržení mobility

Závěr:

Stručně řečeno, cílem stáří odpovídajícímu krmení je brát zřetel na typické, s věkem související nemoci případně změny a v konečném důsledku zlepšovat kvalitu a prodlužovat délku života starnoucího psa.
 

Moje doporučení jsou:

Pozorujte svého psa a sledujte jeho změny. Navštěvujte svého veterinárního lékaře pravidelně, aby bylo možné odhalit a léčit nemoci v raném stadiu. Čím dříve začnete krmit správným krmivem pro seniory,  tím více podpoříte pozitivní a trvalé účinky na jeho kondici a zdraví v pozdějších letech. Zejména co se týče obezity, měli byste krmivu přikládat  zvláštní význam. Naše výrobky Meradog High Premium Senior> a Senior Meradog Pure> staví na rozsáhlé znalosti zvláštností senior stravy. Oba druhy splňují vyjímečným složením individuální potřeby krmení starších a starých psů. Prášek z mušlí kupříkladu zachovává mobilitu vašeho psa. Vláknina a inulin poskytují stabilitu střevní flóry a přídavek L-karnitinu mobilizuje metabolismus tuků. S krmivy Meradog Senior děláte rozhodující vklad pro zdraví a životní pohodu vašeho psa.

S přátelským pozdravem

Váš Dr. Stefan Mandel


© 2019 Meradog.cz, všechna práva vyhrazena
realizace: w-software.com